„Центарот за посети на„ Епл Парк “веќе ги среќава своите први посетители

Центар за посетители 1

Како и ние коментиравме на Јас сум од Mac во изминатата недела, следниот петок, 17 ноември Центар за посети на „Епл Парк“, центарот за посетители што компанијата со седиште во Купертино го создаде за да ги пречека сите свои гости кои доаѓаат да го посетат новото седиште на компанијата, конечно ги отвора своите врати.

Но, во понеделникот оваа недела, мала група привилегирани луѓе имаа можност да се сретнат со него и да фотографираат некои од новите простори на оваа локација. Секако привилегираните не беа никој друг туку инженери и други работници на калифорниската компанија.

Благодарение на социјалните мрежи, можеме да видиме бројни слики „Домашно изработено“ што го направија некои работници од Силиконската долина при нивната прва посета на местото.

Местото има слични завршетоци со оние што можеме да ги видиме во „Епл парк“, како и многу внимателен стил и во линијата „Епл“. Покрај тоа, идните посетители ќе можат да уживаат во навистина удобен и простран простор, дури и со надворешна тераса. со можност за покривање во лоши временски услови.

Како учтивост, некои жители од областа добија ексклузивна покана да ја посетат претходниот ден, во четврток 16 ноември, просторот. Оваа покана се однесува на историскиот момент во кој глумеше Стив sобс, кога го претстави првиот Мекинтош, со митското „повторно здраво“.

Центар за посетители 5

Можете да видите некои од сликите што ги прикачиле вработените во Apple тогаш:

 

 

Центар за посетители 2

Центар за посетители 3

Центар за посетители 4

Едвај чекаме Apple да го отвори ова место за јавноста подоцна оваа недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.