Apple Pay во Шпанија сега е достапна за клиентите N26, Openbank и Orange Cash

Проширувањето на Apple Pay во Шпанија не запира и продолжува со брзина. Насловот покажува вести што веќе ги очекуваа повеќето клиенти на овие банкарски субјекти, но Се придружува портокал кеш, што не беше претходно објавено.

Во овој случај корисниците на Портокалова готовина, тие имаат можност да вршат плаќања користејќи ја Виза картичката и да го објасниме нашироко, можеме да кажеме дека станува збор за апликација понудена од францускиот оператор „Оранж“ со која можеме да плаќаме од нашиот паметен телефон, доколку ова е компатибилен iPhone, сега е достапна услугата „Епл плати“.

Другите две банки веќе го најавија своето пристигнување пред крајот на оваа година, N26, И OpenBank денес се приклучија на банките кои веќе се компатибилни со ова безбеден систем на плаќање преку нашиот Apple Watch, iPhone или дури и Mac.

Да плаќате од Mac, Сè што треба да сториме е да направиме купувања преку Интернет преку Safari и да платиме со сопствениот Touch ID на Mac во случај на MacBook Pro со Touch ID, користејќи iPhone или iPad. Со ова нема да мора да пополнуваме податоци или слично и единствениот „проблем“ во овој случај е што веб-страницата треба да биде компатибилна со услугата, доколку е доволен обичен допир за да се заврши плаќањето брзо и безбедно.

Сега можеме да ги искористиме Apple Pay со картичките Banco Santander, CaixaBank, Imaginbank, картичката Carrefour Pass, boon, Ticket Restaurant и од денес можеме да додадеме картички Orange Cash, N26 и Openbank. Се надеваме дека повеќе банки ќе се приклучат во 2018 година и на овој начин сите клиенти кои сакаат да можат да го користат Apple Pay во Шпанија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јасмина Макијас Перез dijo

    Конечно !!!