Apple издава macOS High Sierra 2 бета 10.13.1 за програмерите

macOS Висока Сиера

Понеделник е и Епл штотуку го лансираше macOS High Sierra 2 бета 10.13.1 за програмери а со тоа и некои промени во стабилноста и безбедноста на системот. Очигледно и како што се случува во сите бета верзии објавени од Apple за развивачи, не наоѓаме белешки што ја опишуваат веста што се додава во неа, но сè укажува на тоа дека не се соочуваме со верзија со премногу промени.

И кога ќе го кажеме ова не мислиме дека промените или подобрувањата не се важни во овие верзии, ние едноставно не гледаме верзија што додава нови карактеристики во визуелниот аспект или функционалностите. 

Apple има добар ритам на бета верзии во сите оперативни системи и во оваа смисла можеме да кажеме дека подобрувањата се очекува да пристигнат особено за Корисници на iOS, кои гледаат како батеријата на нивниот iPhone или iPad е вистинска главоболка.

На крајот, она што тие се обидуваат да го имплементираат од Купертино се подобрувања во овој поглед и затоа се достапни бета верзии. Вистината е дека во нашиот случај, macOS High Sierra имаше сериозен проблем со некои корисници и инсталациониот фирмвер, Се надеваме дека ова ќе се поправи наскоро со официјалната верзија на macOS High Sierra 10.13.1. Во моментов нема одреден датум за ова официјално лансирање и ако треба да го следиме моделот на најновите бета верзии објавени од Apple, можеби ќе помине некое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.