Apple издава macOS High Sierra 2 бета 10.13.2 за програмерите

Apple само што објави нова бета верзија за развивачите на macOS High Sierra пред неколку минути. Во овој случај тоа е верзијата macOS High Sierra 2 бета 10.13.2 за програмери и се чини дека додава неколку измени од претходната верзија.

Засега можеме да кажеме дека зборуваат промените што се рефлектираат во белешките на оваа нова верзија подобрувања на перформансите на macOS, подобрувања на стабилноста на системот и поправени грешки. Ова се типични подобрувања што обично ги наоѓаме во секоја од бета верзиите објавени од момците од Купертино.

Како и секогаш, во случај да се откријат важни вести, ќе го ажурираме овој напис. Во секој случај, се чини дека подобрувањата во оваа бета 2 верзија на macOS за програмерите фокусирани на целокупната изведба на оперативниот систем на Macs.

Apple има добар ритам на нови бета верзии во сите оперативни системи и во оваа смисла можеме да кажеме дека подобрувањата се очекува да пристигнат особено во подобрувањето на управувањето со APFS-датотеките, подобрувањата во компатибилноста на системот и опремата со Fusion Диск и за корисниците на iOS на iPhone или iPad батеријата. На кратко, ова се бета верзии кои сигурно ја подобруваат претходната верзија и кои ќе продолжат да се менуваат за да му понудат на корисникот подобро корисничко искуство од секој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.