Лиза, ќерката на Стив sобс пишува книга за нејзината врска со нејзиниот татко

Книги за животот и делото на Стив sобс во текот на целата негова кариера има многу, но никој од нив не зборува за личноста на Стив sобс во неговото семејно јадро. Да се ​​обиде да потврди и / или побие митови за карактерот на Jobобс далеку од работа, ако можеше да заборави на тоа, на 4 септември нова книга ќе се појави во книжарниците.

Оваа нова книга е особено впечатлива од тогаш е напишана од ќерката на Стив sобс, Лиса Бренан-Jobобс. Според издавачот, Grove Press, оваа книга особено ќе привлече внимание бидејќи е потресна приказна за растењето во различни светови и предизвиците со кои се соочува славниот и непредвидлив татко.

Многу се зборуваше за врската меѓу loveубовта и омразата помеѓу Лиса, која сега има 39 години и Стив sобс, најстарата ќерка на ко-основачот на „Епл“, но се чини дека тоа не беше единствената личност со која односите не беа пријателски. Мајката на Лиза, Крисан Бренан, со која Стив sобс ја имаше Лиза пред конечно да се дистанцира, исто така претрпе карактер на Jobобс.

Мајката на Лиза, Крисан, го запозна Стив кога студираше во Хоместид, но кога се роди Лиса, врската со sобс стана толку далечна, што тој дури и го негираше бракот, до тоа време тој веќе беше со неговата сопруга Лорен Пауер-sобс. И покрај докажаното татковство, sобс продолжи да го негира тоа, но се согласи да му плаќа на Бренана пензија од 385 УСД месечно за издршка на дете, пензија што подоцна беше зголемена на 500 УСД истиот месец кога sобс стана милионер со тоа што ја познаваше компанијата Епл .

Во тој момент, Jobобс работеше на компјутер по име Лиза, но не за неговата ќерка како што секогаш се коментираше, наместо тоа беше акроним за Архитектура на локален интегриран системИако многу луѓе се пошегуваа дека тоа значи „Да измислиме некои кратенки“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.