Itе биде ли октомврискиот настан на „Епл“ да не запознае со „Ајпад“ или „Макбук“?

MacBook

Следната недела е клучна недела за оние од нас кои ја следат компанијата со каснатото јаболко и тоа е дека ако тие ќе направат настан во месец октомври, тоа ќе биде моментот кога тие самите мора да ја објават поканата на настан до медиумите. Ако ги анализираме последните години, можевме да го видиме тоа имавме алтернација на годините во кои во октомври немавме настани. 

Оваа година има многу гласини кои уверуваат дека Apple планирал нов Keynote во кој ќе се претставиме Вести за Mac и iPad. Уште еднаш, се сомневаме дека Apple ќе претстави два производи толку спротивставени на ист настан, но гледајќи што се случило одамна, ништо не изненадува. 

Интел процесорите продолжуваат да напредуваат, а Епл исто така со нивните, и со новиот iPhone XS успеавме да го запознаеме процесорот A12 Bionic, процесор со безбедна енклава и нервна работа што го прави уредот да може да работи повеќе од 5 милијарди операции. Со оваа количина операции можеме да очекуваме дека Apple се подготвува револуционерен нов iPad што ги тера многу корисници да одлучат да изберат iPad, а не MacBook. 

Моќта што ја имаат новите процесори на „Епл“ заедно со новиот програмски јазик на „Епл“ може да доведе до тоа „Епл“ конечно да одлучи да ги заборави процесорите „Интел“ да започнат соло крстоносна војна повторно. Така Haveе го контролираше целиот компјутерски сектор и нема да зависи од друга компанија да презентира новини. 

Сè што рече, не знаеме со сигурност дали во октомври ќе најдеме нов iPad или нов MacBook со подобри карактеристики. Она што е јасно е дека двата уреди ќе доживеат еволуција што ќе го натера пазарот на потрошувачка технологија повторно да полуди. Надевајќи се да купите Mac за настанот во октомври?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.