DigiTimes инсистира: новиот AirPods Pro 'Lite' ќе започне со производство во вториот квартал

AirPods Pro

Единствено што останува да се направи е да се почека официјалниот датум добро познатиот медиум DigiTimes, новиот AirPods Pro Lite, ќе започне со производство на почетокот на вториот квартал од оваа година. Во секој случај, почетокот на масовното производство ќе се случи на крајот на првиот квартал, затоа сме блиску.

Според самата тајванска публикација, новиот AirPods Pro «Lite» ќе започне со производство наскоро затоа мора да бидеме внимателни кон можноста компанијата да ги претстави порано отколку што многумина од нас очекуваат. Навистина нема ништо официјално потврдено, но инсистирањето на ова прашање сугерира дека сме поблиску до нив од кога било.

Април би бил месецот избран да започне масовно производство на овие нови паметни слушалки и тоа е кога некои снабдувачи на компоненти ќе бидат подготвени да започнат со производство на овие безжични слушалки. Оваа верзија на AirPods го нарекува „Лајт“ во повеќето медиуми, но вистина е дека официјалното име е непознато на уредот.

Единствено што нема да додадат на тековната верзија е откажување на бучавата, нешто што навистина не го разбираме кога ќе ги погледнеме слушалките што ги имаат во нивниот каталог. И, тоа е дека нормалните AirPods, без Pro, можат да бидат совршени кандидати за оние кои не сакаат откажување на бучавата, но се чини дека тоа не е доволно за DigiTimes што продолжува да инсистира на новиот модел. Не се сомневаме во изворите на овој медиум, но сè ни изгледа чудно со оглед на бројот на безжични слушалки што Apple ги има во својот каталог сега. Дали мислите дека Apple може да ги објави овие AirPods Pro Lite?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.