Заштитете го Сири далечинскиот управувач на вашиот нов Apple TV со овој капак

Грифин, добро познатата фирма за додатоци, ја проширува својата линија на прекривки „Survivor“ со едноставен, но корисен заштитен капак за далечинскиот управувач на допир на Apple TV четврта генерација.

Вашата команда, добро заштитена

Новиот Apple TV Пристигна придружено со сосема поинаков далечински управувач од оној што го користевме до сега. Едвај вклучува неколку копчиња, но неговите новини вклучуваат можност за користење на Siri, па оттука и неговото име, Siri Remote, и неговата табла на допир што ни овозможува да се движиме по екранот, да избереме, да скролуваме, да пишуваме без да ги притискаме копчињата. Без сомнение многу поудобно да се користи, но исто така и многу по кревки.

Има многумина од нас кои заспиваат ноќе по ноќ во кревет гледајќи телевизија и погодуваат каде се будат. Доволно сигурно, на земја. Значи Siri Remote Ако или ако ви треба заштита, како лош удар може да се скрши тој панел за допир и да купите нова ќе не чини неверојатни 89,00 €.

Размислувајќи за тоа, фирмата Грифин веќе објави Преживеан игра, случај кој ќе го заштити Siri Remote на нашиот Apple TV.

грифин преживеан игра за далечинско јаболко ТВ сири

La Случај со Griffin Survivor Play го имитира дизајнот на куќиштето за далечински управувач Wii, обвиткувајќи се околу контролорот Apple TV во силикон со мека текстура што овозможува добар зафат, а тоа е „пополнето“ со што се амортизираат можните ефекти од удар или пад.

El Siri Remote Лесно се вметнува во овој случај (на ист начин како силиконските куќишта што сме навикнале да ги гледаме за iPhone) заштитувајќи го неговиот грб, страни и дел од долната предна област додека ги оставате копчињата, екранот на допир и молњата конектор достапен за употреба.

На задната страна се одликува со густа, но сепак ергономска зона на зафат, што ја прави оваа футрола Griffin Survivor Play удобен и корисен додаток, особено за долгите игри сесии.

Иако новиот Apple TV се продава едвај месец и половина можевме да ги видиме ефектите дека удар или пад може да има врз Siri Remote затоа, овој капак, или други слични на тоа, се исклучително корисни и многу препорачани. Покрај тоа, со ослободување на приклучокот „Молња“, можете да го користите ременот што ви овозможува истовремено да го прикачите на вашиот зглоб, за уште поголем мир во умот.

Снимка на екранот 2015-12-11 во 9.13.18 часот

Преживеан игра, заштитниот капак за далечинскиот управувач на Apple TV, е достапна сега на веб-страницата на Грифин за 19,99 долари.

ИЗВОР | MacRumors


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.