Cloud Drive Explorer, управувач со содржини за iCloud Drive

Погодноста на природните апликации како што се Dropbox, Google Drive или Onedrive се појавија iCloud Drive со Cloud Drive Explorer. Отворањето на облакот на „Епл“ на облакот за апликации од трети страни даде многу игра за развој на апликациите и секако Cloud Drive Explorer тоа е едно од најдобрите. Големото подобрување на корисничкото искуство е повеќе од забележливо и ги решава проблемите со кои корисниците на iOS мораа да се соочат, како што е грешката што ја брише содржината на iCloud Drive. На удобен и ефикасен начин (т.е. на транспарентен начин до корисникот), нашите датотеки се синхронизираат и ажурираат од и кон облакот за да можеме да ги уредуваме нашите датотеки насекаде и да ги завршиме подоцна на друга страница и друг уред на Apple.

Дали Cloud Drive Explorer е навистина безбеден?

Во делот за безбедност, не најдовме многу информации за тоа на веб-страницата на инвеститорот Cloud Drive Explorer, особено во врска со криптирање на информациите. Дури и да е така, бидејќи тоа Apple овозможи двостепена верификација за апликации од трети страниНе е чудно да се мисли дека безбедноста, барем а приори, не е прашање што е оставено во неизвесност.

 

icloud-диск-истражувач-1 icloud-диск-истражувач-2 icloud-диск-истражувач-3

Конечно, тоа е апликација која навистина ја исполнува својата функција, каква што може да биде прелистајте ја содржината на iCloud Drive на сите уреди, со добра организација во папки со големи детали, вклучувајќи ги и нивната големина, тип, датум на создавање, датум на модификација и пристап до неговите подпапки. Исто така, неговата компатибилност со iOS 8 (неопходен услов за негова употреба) гарантира добра работа и поврзаност на што и да е поврзан нашиот уред iCloud Drive.

Исто така запомнете дека во Applelised можете да ја проверите нови планови за цени на iCloud y како да купите нов план за складирање iCloud.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.