Најдобри компликации за да го исцедите вашиот Apple Watch

Од минатиот понеделник кога конечно започна Apple watchOS 2 за Apple Watch, сега е можно да се инсталираат компликации од трети страни (нешто како графички контроли) со кои може да се персонализираат лицата на часовникот многу повеќе со информациите што се релевантни за нас. Денес ви донесуваме избор од оние што до сега би можеле да бидат најдобри компликации за Apple Watch.

Прилагодете го вашиот Apple Watch

Време на моркови

Ако апликацијата за временска прогноза што е претходно инсталирана на вашата Епл Види сметаш дека е малку благо, Време на моркови  Тоа е добра алтернатива бидејќи ќе ви ги обезбеди истите информации, но со малку допир на хумор. Се разбира, ќе мора да ја исфрлите небитната сума од 3,99 €.

Време на моркови

Апликација во воздух

со Апликација во воздух Theе можете да ги видите информациите за вашиот лет во реално време: преостанатото време, терминалот… И сето тоа само со кревање на зглобот.

Апликација во воздух

јас преведувам

Со компликација на јас преведувам за Епл Види ќе можеме да ги видиме најчестите преводи што можеби ќе ни требаат, на пример, наутро ќе ни покаже „Добро утро“ на избраниот јазик или „Добро вечер“ кога сонцето веќе зајде.

јас преведувам

Citymapper

Благодарение на пристигнувањето на watchOS 2, компликација на Citymapper ти покажува во сферата на твоето Епл Види информации за јавниот превоз и други поврзани информации. Лошата страна е што е достапна само за некои големи градови.

Citymapper

ЕТА

Компликацијата на ЕТА за Apple Watch ви го покажува времето што ви треба за да стигнете до вашата дестинација.

Снимка на екранот 2015-09-23 во 10.33.06 часот

Спиј ++

со Спиј ++ Beе можете да го знаете времето поминато во спиење, но во длабок, вистински сон, и ова благодарение на употребата што ја прави на сензорите на Епл Види кои ви овозможуваат да ги знаете и времетраењето и квалитетот на спиењето.

Спиј ++

Датаман

Ова е еден од моите омилени. Со „Датаман“ ќе ја знаете потрошувачката на мобилни податоци од вашите Епл Види само со кревање на зглобот. Силно препорачана апликација ако од која било причина треба да го контролирате овој трошок.

датаман


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.