Зошто не се појавуваат сите пораки во Пошта и како да се поправи

пошта

Понекогаш апликацијата Apple Mail на вашиот Mac може да се сруши и не вчитувајте правилно сите пораки што сте ги зачувале. Во овие случаи, она што обично се случува е дека екранот или поточно сандачето е празно со две или три пораки во горниот дел, долниот дел е целосно празен и не ги вчитува пораките.

Многу корисници можеби мислат дека е-поштата недостасува, но дремат. Ова тоа обично се случува со сметки на Gmail, Hotmail, итн. тоа обично не се случува кога е официјална сметка за е-пошта на Apple iCloud. Денес ќе видиме како да го решиме овој проблем на едноставен и брз начин.

Треба само повторно да ја синхронизираме поштата

Тоа може да изгледа како голем проблем затоа што не се појавуваат сите пораки за е-пошта што сме ги зачувале во нашата сметка на Gmail, во рамките на апликацијата Пошта на нашиот Mac. Но, ништо не е подалеку од реалноста Многу е лесно да ги имаме сите е-пошта назад во нашата сметка и за ова треба само повторно да ја синхронизираме сметката.

За да ја спроведеме оваа акција, ќе се поставиме директно над сметката што не успее, ќе ја притиснеме десно копче или двоен клик на Trackpad и директно кликнување на опцијата «Synchronize». Seeе видите колку автоматски се вчитани сите е-пораки што сте ги имале и не биле вчитани, тие се појавуваат како што ги имаме во родната апликација Gmail или работната површина.

Постојат некои корисници кои не прашаа за причината зошто овие е-пошта исчезнуваат или престануваат да се синхронизираат автоматски, а тоа е апликацијата Apple Mail сè уште има некои грешки, сè уште е тешко да се управува и понекогаш може правилно да не ги вчитува е-пораките. Некои корисници размислуваат да користат други менаџери за пошта, но тие секогаш завршуваат да се вратат во Пошта како што ми се случи мене и сигурно и вие ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.