Контролата на Apple TV е премногу кревка според корисниците

Некои корисници на новиот Apple TV Тие веќе се жалат дека контролата е премногу кревка, и дека може да се скрши при пад на земја, нешто доста честа појава кај овој вид на уреди.

Контролирајте го Apple TV, не капки

На Apple TV конечно и секако, нов производ на пазарот е еднаков на нови поплаки од корисниците. Тоа се случи со iPhone-и, со iPad, со Apple Watch ... Накратко, она што секогаш се случува, и со Apple TV 4-та генерација немаше да биде помала.

Очигледно контролата на овој уред е направена од стакло, барем од допир или контролен дел. Што е со ова? Дека ако го оставите далечинскиот управувач легнат на софата или на масата и не го сфаќате тоа, може да падне, и да го удри подот подразбира кршење на стаклото. Поправка на нов далечински управувач Apple TV Излегува… моменти на напнатост roll тапан ролна um Добро, нема да ве чекам повеќе, поправањето на едноставен кристал на далечинскиот управувач ќе не чини 79 долари. Скоро половина од тоа што чини уредот во својата 32 гига верзија.

Контролата на Apple TV е премногу кревка според корисниците

Тим Кук, сегашниот извршен директор на Јаболко, се обиде да нè убеди дека Apple TV тоа беше иднината на технологиите. Нема да ги доведуваме во прашање тие зборови, тоа ќе го сториме друг пат, сега е важно што во оваа иднина или ќе имаме тепих или тепих или ударот што може да го донесе командата ќе биде нејзиниот крај.

Ако сте го купиле или планирате да го купите Apple TV Ве советувам да бидете многу внимателни со далечинскиот управувач, да не го губите од вид или да го оставите на високи места. И не мислам дека ќе биде потребно многу време за да се појават случаи на контролори, како кај iPhone-Тие воопшто не би биле лоши (Почнуваме да правиме навлаки со капчиња и се покриваме, гледам бизнис таму).

Извор | Мерка2.0


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.