Први впечатоци откако го пробавте Apple Watch

Нема да најдете во овој краток пост нешто слично на она што сте го замислиле веднаш штом ќе го прочитате насловот; Овде нема да ја најдете бројната компилација на сè што можеме да сториме со часовникот со јаболко или резиме на неговите карактеристики, затоа што овој пат едноставно ќе зборувам за чувствата, за тоа што некој што бил, и сè уште е, донекаде скептичен Епл Види, се чувствува кога одите во продавница, го допирате, чувствувате и го носите неколку минути на вашиот зглоб.

Apple Watch = уметност + технологија

Ако ме прочитавте во други прилики, ќе знаете за мојот скептицизам кон него. Епл Види и пред кој било паметен часовник каков што ги знаеме до денес. Јас нема да ги кажам своите причини овде, јас веќе го сторив тоа во други статии и ветив дека нема да зборувам за функции или за сè што може да направиш, или не, со Епл Види. Тука не зборувам за корисност, зборувам за сензации. Она што сакам да ти го кажам е голема разлика помеѓу гледањето на Епл Види на видеа и фотографии и видете ја Епл Види во живо

Минатиот понеделник отидов со еден пријател и со претходен состанок на Apple Store Нуева Кондомина де Мурсија и таму е супер пријателско и внимателно момче, но нема топка, од која многу ми е жал што не се сеќавам на неговото име, особено ако случајно заврши на читање на ова, ми дозволи да пробам не две, како што во принцип забележа , ако не дури и четири Apple Watch.

Пробав со Епл Гледајте Спорт просторно сиво во неговите две големини, 38мм и 42мм, и Епл Види изработен од не'рѓосувачки челик со лента за јамка Milanesse и со магнетно постелно син кожен ремен.

Apple Watch Спорт сиво

Apple Watch Спорт сиво

El Епл Види Робустен е, зборувам за двата модела без да правам разлика и кога ќе го ставите на вашиот зглоб, само го сакате и го сакате. Тоа е тајната на Јаболко, направете работи толку убави и толку добро завршени што ве фасцинираат толку многу што веќе не е важно дали ви треба или не, дали ќе ги искористите или не, едноставно и едноставно, вие ги сакате.

Нараквиците или лентите, во случајов Спорт, Миланисовата јамка и магнетната кожа, се неверојатни. Неговата завршница не може да се дефинира на кој било друг начин освен совршена. Во случај на Спорт, бидејќи тоа е лента за „дупки“, можете да останете помеѓу едната или другата дупка; Ова не се случува со магнетните; Неговата адаптација кон зглобот е идеална, тие ви овозможуваат да го носите часовникот на ужасно удобен начин, скоро како да не носите ништо, освен деталите што не престанувате да го гледате. Нараквицата за јамка Миланес е неверојатно убава во дизајнот, далеку посупериорна од челичната алка, многу по „нормална“, така да се каже, иако ова е едноставно прашање на вкус.

Apple Watch со миланска јамка

Apple Watch со миланска јамка

Како да Големина на Apple WatchНекои луѓе мислат дека 38мм е мал, а 42мм е голем. Фатална грешка! Ова ќе зависи само од големината на вашиот зглоб. Во мојот случај, иако естетски Епл Види 38мм бидејќи зглобовите ми се смеат, моделот од 42 мм воопшто не изгледа голем, иако, поради фактот што коската на зглобот ми излегува премногу (оној што се наоѓа на крајот од улната), треба да го носам овој поголем модел малку повисоко или на друг начин понекогаш „возеше“ на оваа коска, губејќи го контактот на сензорите со мојата кожа.

На кратко, јас навивам, на Apple Watch е инженерско чудо за кое се покажа дека само Apple е способен.. На страна е неговата корисност, за која сè уште се сомневам, но откако го допрев и почувствував, овој аспект е оставен настрана. Моето мислење за мојот омилен модел не е променето, Apple Watch Sport 38мм просторно сиво, но ако мое мислење во врска со тоа дали ќе го купам или не. Јас сè уште сметам дека нејзината цена не е скапа, ако не и претерана (за возврат, во САД почетната цена е околу 310 €), но јас ја сакам. Го сакам затоа што е модерно уметничко дело, бидејќи ја потврдува заедницата помеѓу убавината на уметноста и технологијата што Jobобс секогаш ја следеше.

Јас ќе ти дадам совет, ако се сомневаш и не сакаш да трошиш пари, не оди да пробаш Епл Види, и ако го направите, оставете го паричникот дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Жозе dijo

    Едноставно е спектакуларно. Јахтата јаболко