Од 1 до 3 дена. Времето на испорака за AirPods повторно опаѓа

Точно е дека ова намалување на времето на испорака во моментов се случува во САД и се стабилизира во остатокот од светот, но исто така е точно дека Нормално е 1-3 дена за испорака на производ на Apple.

Покрај тоа, Apple обично има прогноза пред толку многу да го намали времето на испорака на производот, па можно е овие Од 1 до 3 дена што се рекламираат на веб-страницата на американскиот „Епл“, се потребни AirPods да пристигнат дома, тоа ќе биде нешто инфериорно. На кратко, се чини дека е вистина дека тие ги форсираат машините за производство и ги нормализираат залихите на овој посакуван производ на „Епл“.

За да се дојде до Божиќниот период со максимална можна залиха, нормално е сè да се забрза и исто така мора да се има предвид дека повеќето корисници кои сакаа да купат AirPods веќе ги имаат. Apple официјално објави дека работи напорно за зголемување на акциите на производот и на тој начин се чини дека тој е.

Исто така, треба да се забележи непознатото за новата кутија за безжично полнење за AirPods дека Apple ни го покажа последниот главен во септември, во кој не е јасно дали е друг додаток или ќе биде додаден во AirPods кои почнуваат да се пласираат во наредните месеци. Поради оваа причина, неколку корисници би ја задржале набавката сè додека не знаат јасно како ќе заврши ова.

Можеби во нашата земја тие продолжуваат со нешто побавно време на испорака од оние што ги гледаме на веб-страницата на Соединетите држави, овие времиња што сега покажуваат испорака од 2-3 дена може да се намали, но веќе можеме да кажеме дека купувањето AirPods е не одисеја и што евентуално ако одиме во продавница на Apple, можеме да ги купиме без да чекаме време на испорака. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Давид хупа dijo

  Дали има разлика од новите во овие?, Благодарам

  1.    Хуан Ма Нориега Кобо dijo

   Кои се поскапи.