OS X 10.11 El Capitan XNUMX-та бета за програмери

ос-ел-капитан

Ако минатата недела ви кажевме дека им е овозможено на програмерите петтата бета верзија од она што наесен ќе биде новиот систем на компјутери во блокот, денес медиумите го повторуваат тоа штотуку излезе нова бета верзија.

Ова е шеста бета верзија на OS X 10.11 El Capitan. Од она што веќе можевме да го знаеме, тоа е бета верзија која не носи многу значајни промени откако ги прочита белешките што Apple ги поврза со преземањето на тоа ажурирање.

На оние од Купертино, машината е подмачкана и како одминува времето, бета-намените за програмерите се објавуваат со помалку време, давајќи решенија за повеќе проблеми со кои се соочуваат. Во овој случај, шестата бета верзија е објавена за програмери со идентификатор број 15A244d.

Како што очекувавме, ова ажурирање не носи значителни промени и она што треба да се направи е да ги реши проблемите што веќе беа пронајдени во претходните бета-верзии. Во овој случај има само три помали поставки и решавање на проблемите за кои разговаравме.

Брзината што Apple ја презема со објавувањето на бета-верзија за програмерите секоја недела, нè тера да видиме дека доаѓањето на новиот OS X 10.11 е поблиску отколку што мислиме. Запомнете дека во последниот Keynote тие ни рекоа дека конечната верзија ќе пристигне на есен.

Ажурирањето сега е достапно за преземање од Центарот за програмери или преку механизмот за ажурирање на Mac App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   andres dijo

    а што е со xcode? Прочитав дека ова ажурирање носи проблеми во Xcode.