11 × 33 Подкаст: Првиот Мек со АРМ до 2021 година

Епл подкаст

Вчера посветивме добар дел од # подкастАпл да ги коментира деталите во врска со гласините за процесорот на АРМ дека Apple планира да се постави во MacBook 2021 година. Ова е гласина која постои веќе подолго време и засега нема официјални потврди или детали кои се класификатори за доаѓањето на Apple продолжува да го прави својот пат и додека ова ги пренесува вестите во врска со промената од Intel во ARM во Macs сè уште е латентна. Во прилог на оваа гласина, разговаравме и за други најважни моменти во неделата, затоа не пропуштајте.

Ова е врската на нашиот канал на YouTube, за да може да нè следите во следната епизода во живо или да не слушате на iVooxSpotify кадепрепорачуваме да се претплатите така што епизодите се преземаат автоматски штом се достапни. Имаме и ние Плејлиста на Apple Music со музика што свири на подкаст (да, исто така ја имаме и во Spotify).

Било какви прашања или предлози што мислите дека можеме да ги коментираме на подкастот, можете да го сторите тоа во живо преку разговор достапен на YouTube,користејќи го хаштагот # podcastapple на нашата официјална сметка на Твитер или од нашиот телеграмски канал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.