13 × 16 Поткаст: Што очекуваме од Apple во 2022 година

Нов подкаст

Откако ќе завршат забавите и веселбите, подкастот на Apple повторно е на нозе. Во оваа прилика ја започнуваме првата епизода од оваа 2022 година, честитајќи им ја годината на сите присутни во живо и слушатели, а дополнително ја појаснуваме и промената на „социјалната мрежа“ Телеграма за Дискорд. Оваа промена предизвика возбуда во заедницата што ја имаме, но се чини дека сè се враќа на своето место. мислам дека во Telegram бевме повеќе од 1.000 корисници (не сите активни) и менаџментот беше комплициран, сега се е подредено, друго е.

Во секој случај, покрај промените во начинот на кој комуницираме со сите вас, зборуваме и за Apple и сето она што се надеваме дека ќе го видиме во 2022 година. Накратко, подкаст полн со гласини, шпекулации и други вести во врска со можните нови производи .

Ова е врската за да ја внесете нашиот канал на YouTube и дека можете да нè следите во следната епизода во живо или да уживате во објавениот подкаст во iTunes (во следните неколку часа) да го слушате кога и каде сакате. Ако имате какви било прашања или предлози и сметате дека можеме да го коментираме на подкастот, можете да го направите во живо преку разговорот достапен на YouTube, користејќи го хаштагот# podcastapple на Твитер o добро од нашиот нов Discord Треба да се напомене дека е бесплатно за секого и ние сме сè повеќе и повеќе.

И повторно треба да им се заблагодариме на сите присутни за вашата компанија во овие интензивно созреаниСе повеќе и повеќе корисници нè среќаваат во живо и не прашувате директно за технолошката струја на Apple, неговите производи и други теми кои не се директно поврзани со Apple. За тимот тоа е навистина задоволство да ги споделиме сите наши искуства и да ги запознаеме вашитеСе надеваме дека оваа заедница на корисници продолжува да расте од ден на ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.