14 и 16-инчните MacBook Pro пристигнуваат во Мексико

Влез за слушалки MacBook Pro

Неколку дена по поставувањето на новите 14-инчни и 16-инчни Apple MacBook Pros корисниците во Мексико денес гледаат како пристигнуваат до онлајн продавницата. Овие тимови кои беа претставени минатиот октомври на настанот „Unleashed“ пристигнуваат нешто подоцна од вообичаено во земјава, но веќе можеме да кажеме дека се достапни за купување со рок на испорака помеѓу 2 и 3 недели.

Мексико ги пречекува новите Mac со раширени раце

И тоа е дека оваа земја има тенденција да се преврти со производите на Apple и покрај фактот што производите што ги презентираат обично пристигнуваат подоцна отколку во другите земји. Во овој случај новиот и моќен MacBook Pro со процесори M1 Pro и M1 Max Сега може да се купат во онлајн продавницата, во Apple Store и во овластени продавници.

Цените на овие компјутери се движат од 52.399 пезоси на 14-инчниот MacBook Pro со 16GB RAM и диск од 512 Gb до 93.999 пезоси на MacBook Pro со M1 Max процесор, 32GB меморија и 1 TB SSD. Во секој случај, корисниците ги имаат достапните опции за конфигурација исто како и останатите корисници, меѓутоа, при конфигурирање на Mac на поперсонализиран начин, мора да се земе предвид дека времето за испорака ќе биде нешто подолго. Уживајте во овие нови Mac компјутери!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)