15-инчниот MacBook Air без чип M3, но со две опции M2

MacBook Air и MacBook Pro

Ова е нон-стоп во однос на тоа како да се решат и менаџираат гласините што се појавија во врска со секој од уредите на Apple. Овој пат се фокусираме на познатиот 15-инчен MacBook Air, знам дека по големина може да биде Pro, но ќе биде Air. Сега, новите гласини кои ја надлетуваат околината на Apple сугерираат дека нема да доаѓа со чипот М3 туку со две опции М2. Авторот на оваа гласина: Куо. 

Повторно, аналитичарот на Apple, оној со најмногу успеси и најголем престиж, па она што го вели обично е точно, Куо, потврдува дека Apple нема да го лансира новиот 15-инчен MacBook Air со чипот M3 како и обично. почекајте, со оглед на тоа дека е најлогична опција бидејќи веќе го имаме во оптек чипот М2. Всушност, Kuo тврди дека овој нов компјутер ќе доаѓа со две опции M2. Не со M2 Pro или Max, не, ако не, со две опции М2. 

Аналитичарот вели дека чипот, нема да влезе во производство до крајот на оваа 2023 година така што не е изводливо да можеме да видиме монтирани компјутери во средината на првиот семестар од 2024 г. Повеќе како крајот на таа година и тоа е долго време да не се објави ажурирањето на MacBook Air со се што е веќе напишано за тоа.

Двете опции за чип M2 ќе бидат вака поради број на јадра што ги имаат. Нешто слично на она што се случува во моментов со 13-инчниот MacBook Air.

Ќе треба да почекаме и да видиме што ќе се случи и што се готви во светот на гласините. Но, кога Куо зборува...ќе мора да внимаваш што кажува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.