1978 година, логото на Apple се пријави на аукција

Знак за аукција на јаболко

Од смртта на Стив sобс, која било ставка што минала низ неговите раце, е потпишана од него, го вклучува неговото име и воопшто, секој производ што припаѓа на раните години на Apple, излегол на аукција достигнувајќи, во некои случаи, фигури необични, како случајот со „Епл-1“ што достигна 900.000 УСД.

Очигледно, не сите производи поврзани со раните години на Apple имаат ист интерес од колекционерите. Денес зборуваме за нова аукција, аукција поврзана со вистински знак што овластен препродавач на Apple го имаше пред нивната продавница.

Знак за аукција на јаболко

Предметниот постер го покажува оригинално лого на јаболко со виножито во 1978 година. Овој знак е изработен од метакрилат со метална рамка и има димензии од приближно 123 х 153 см и е еден од првите знаци што овластените дистрибутери на „Епл“ ги покажаа пред своите продавници за да информираат дека тие биле официјални агенти на компанијата основана од Стив sобс и Стив Возниак.

Овој знак има површински ознаки и неколку дамки на жолтата позадина, но боите на виножитото остануваат во многу добра состојба. Општо, врз основа на описот на аукцијата, состојбата на зачувување на овој знак е многу добра.

Во моментот нема понуда за статијата за време на пишувањето на овој напис, напис чија почетна цена е 20.000 XNUMX УСД, аукција што ќе остане активна во следните два дена. Оваа аукција е достапна на преку Nate D. Sander Actuions (а не редовна веб-страница за аукција на производи на RR Actuions на аукција) аукција што ќе заврши на 26 март во 5:XNUMX часот ПСС.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.