27-инчниот iMac Pro би можел да биде лансиран следната пролет

Модуларен iMac Pro

El 27-инчен iMac тој е заедно со Mac Pro единствените два Mac-а кои останаа „живи“ во продавницата на Apple што ги монтираат процесорите на Intel. А како може поинаку, деновите им се одбројани. И следниот што ќе падне ќе биде iMac.

Според последните гласини, Apple планира да го лансира новиот 27-инчен iMac Pro, очигледно со M1 процесор за избор, кој ќе го повлече актуелниот iMac со иста големина, но со Intel технологија. Така „речиси“ кругот на силиконот на Apple ќе се затвори, оставајќи го Mac Pro како последен бастион на Intel во Apple.

Ново пријавите de Консултанти за снабдувачки синџири за прикажување Тоа објаснува со коса и знаци кој ќе биде следниот Mac што ќе се појави на пазарот. А според нив, тоа ќе биде 27-инчен iMac Pro кој ќе можеме да го видиме во Apple Store следната пролет.

Овој извештај вели дека Apple ќе лансира 27-инчен iMac Pro со miniLED дисплеј и технологијата ProMotion во текот на пролетта 2022 година, заедно со (конечно) лансирањето на функцијата Универзална контрола на macOS Monterey.

Ако, на крајот, наведениот модел на iMac Pro има miniLED екран, тоа ќе биде трет уред на компанијата што користи ваков тип панели, по новиот. iPad Pro M1 и новиот MacBook Pro M1 Pro и M1 Max.

Во истиот напис се споменува и ниското производство што се очекува од AR очилата на Apple и од следните уреди на преклопување на компанијата, сè уште многу зелени проекти кои сигурно нема да се појават до 2024 година.

Она што е сосема јасно е дека за неколку месеци ќе имаме нов 27-инчен iMac (ќе видиме дали Pro или не Pro) со чип M1 кој ќе го замени сегашниот. Навистина стана застарен во споредба со целата палета на Mac Епл Силициум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.