3 бесплатни игри за Mac што треба да ги пробате сега

3 бесплатни игри за Mac што треба да ги пробате сега

Иако морам да признаам дека не сум баш од оние што поминуваат часови и часови играјќи, Никогаш не боли да се исклучите од светот и да се потопите во добра игра што нè закачува.

Во моментов има илјадници и илјадници игри достапни за Mac. Многу од нив се платени, но други се целосно бесплатни, или ги вклучувате познатите набавки во апликација што ни овозможуваат подобрено искуство преку микро плаќања со она што го стекнуваме подобро квалитети, оружје и така натаму. Денес се фокусираме на оние бесплатни игри за Mac што веќе треба да ги испробувате како антистрес метод.

Мост конструктор БЕСПЛАТНО

Како што сугерира името, со оваа игра ќе станете експерт градител на мостови, и ова и покрај фактот дека немате идеја за тоа. За среќа за остатокот од светот, тоа ќе биде можно само на екранот на Mac.

Во мостот Конструктор можете да станете комплетен градител на мостови без да имате инженерски студии. 40 различни фази на располагање, каде што можете да изградите мостови над длабоки долини, канали или реки. Стрес-тестот открива дали мостот може да го издржи постојаниот сообраќај на автомобили и камиони. 

Можете да изберете материјали што најдобро одговараат на секој мост, како што се дрво, челик, челични кабли или бетонски столбови. За да изградите идеален мост, користете најсоодветни материјали и гледајте го вашиот буџет. Благодарение на различните материјали, секој мост може да се изгради на многу различни начини, единствено тесно грло е буџетот. Ослободете ја имагинацијата и креативноста! 

„Конструктор мост“ е една од овие бесплатни игри што веќе може да ја добиете во продавницата за апликации Mac компатибилна со OS X 10.6.6 или повисок.

ООП Тркачки

Ако акцијата и брзината се ваша работа, тогаш ќе ја претпочитате оваа брза игра со трки со автомобили што ќе ви го овозможи тоа «Возете го автомобилот од вашите соништа на конечен тест».

Меѓу неговите главни карактеристики можеме да ги потенцираме:

  • Официјално лиценцирани автомобили од Audi, Bentley, BMW, Chevrolet, Dodge, Ford, GM, Mini McLaren, Pagani, and Nissan, вклучувајќи ги Audi R8, Ford GT, Chevrolet Camaro, McLaren MP4-12C, Nissan GT-R, BMW M3 и изберете повеќе изненадувања.
  • Крајниот предизвик. R8 против GT-R. Суперспорт континентал против SLR Мекларен. Вашиот автомобил против другите. Во права линија. Сè се врти околу моќта, вештината и тактиката. Извртете ги вртежите и запалете го турбо. Но, бидете внимателни, бидејќи бидејќи користите нитро во погрешно време, збогум на вашите аспирации.
  • Можеш надградете го вашиот автомобил со мотори, тркала, смени, гуми, аеродинамични спојлери, вбризгување на азот и многу повеќе.

Но запомнете: „Вие не сте единствената личност во градот. Тимските водачи ве следат и ќе мора да се соочите со нивните најдобри возачи. Победете ги лидерите на тимот и ќе доминирате на нивната територија. Досега добро, но не е сè како што изгледа ... »

Светот на резервоари Блиц

И сега одиме со воена игра Светот на резервоари Блиц, што ќе ви овозможи да изберете помеѓу повеќе од 200 оклопни возила да ја тестираш својата вештина на легендарниот онлајн битки против играчи од целиот свет.

Главни карактеристики на Светот на резервоари Блиц

• Над 200 иконични возила од Втората светска војна од нации низ целиот свет
• 18 уникатни борбени арени  
• Мултиплеер онлајн стратешки 7 наспроти 7
• Слободна победа: еднаков пристап до елементите на играта за секого
• Систем за длабока прогресија: 10 нивоа на автомобили за отклучување и истражување
• Иновативни надградби на екипажот за да го подобрите вашиот резервоар и да го рафинирате вашиот стил на игра
• Постојани графички ажурирања и подобрувања; оптимизација за разни уреди
• Функционалност за разговор со игри и разговор со кланови
• Битни мисии кои нудат нови и персонализирани предизвици и им овозможуваат на играчите да заработат бонуси и достигнувања
• Функционалност на кланот, што им овозможува на играчите да се обединат во потрагата по победа и да ги поканат своите пријатели да играат на Интернет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.