4 неверојатни игри во кои сега можете да уживате на вашиот Mac

4 неверојатни игри во кои сега можете да уживате на вашиот Mac

Ако сте во потрага за нови возбудливи игри за уживање на вашиот Mac, денес ви донесеме некои од најновите и најголемите изданија што веќе беа достапни од октомври минатата година. Меѓу нив е и Civilization VI, кој беше издаден за Mac во исто време како и за PC, но има и други навистина привлечни и интересни нови наслови.

Ако веќе ви е здодевно од вообичаените игри и баравте нова авантура со која ќе го поминете слободното време исцедувајќи го целиот потенцијал на вашиот Mac, не пропуштајте ја следната листа на игри и добро забележете ги бидејќи Црниот петок е веднаш зад аголот и кој знае, можеби неговите развивачи подготвуваат сочен попуст.

цивилизација VI

„Цивилизација VI“ е една од најпопуларните и најуспешните игри во последно време, за нешто што веќе ја достигна својата шеста верзија. Тој веќе има 15 награди Е3 на своја заслуга, вклучително и за најдобра компјутерска игра и за најдобра стратешка игра. Цивилизацијата VI е а Стратешка игра заснована на кривина во која мора да изградите своја цивилизација и да ја одржувате жива од праисторијата до модерното време. За да го направите ова, мора да започнете да го освојувате светот за да создадете вистинска империја со тестирање на вашите дипломатски вештини, борбената способност и соочување со еден од најголемите лидери во историјата.

Цивилизацијата VI, чија сага веќе има продадено повеќе од 35 милиони единици ширум светот, нуди извонредни одлики како „продолжен режим за повеќе играчи“, „динамична дипломатија“, „комбинирани оружја“, физичко ширење на градовите на картата и многу плус.

Во моментов, тој сè уште не е достапен на Mac App Store, но го има овде по цена од 59,99 евра во неговата нормална верзија, или 79,99 евра во неговата дигитална верзија Deluxe.

цивилизација-vi-2

Civilization VI е последното големо издание на игри за Mac

Земјоделство Симулатор 17

Развиена од Giants Software, Farming Simulator може да биде непривлечен наслов за повеќето гејмери, но вистината е дека тој стана успех за милиони корисници и всушност, тој веќе е во својата седумнаесетта верзија.

Како што веќе заклучивте, во оваа игра Willе бидете задолжени за успешно обработување на стотици хектари земја, ќе возите повеќе од 250 возила за земјоделска употреба, ќе се грижите за добитокот и уште повеќе. Може да играте и на Интернет со вкупно 16 играчи.

Може да добиете преземање Земјоделство Симулатор 17 за 34,99 евра овде.

Земјоделски симулатор за Mac

Лудиот Макс

Лудиот Макс Тоа е класика што не може да се пропушти. Првично објавен за други платформи минатата есен, конечно сега е достапен за Apple Macs. подготви се за тешки борби со борби и во бродот на најспектакуларните возила во отворен и навидум бесконечен пустински простор.

По кражбата на неговиот „Пресретнувач“, екипите на Макс заедно со механичарот Чумбакет тргнаа во конструкцијата на крајното возило за преживување, „Магнум опус“. Играчите можат да го дизајнираат, прилагодат и ажурираат своето возило избирајќи различни шасии за автомобили и бесконечни надградби, вклучително и монтирано оружје, оклоп и мотори, со цел да избегаат од рамнините на тишината.

Навигајќи низ Островот, играчите ќе наидат на широк спектар на непријатели во гигантскиот пост-апокалиптичен отворен свет со голем број локации за потопување, многу од нив остатоци од светот на претходната апокалипса.

Можете преземете го овде за 29,99 евра.

Луд Макс за Мек

Арагами

Арагами е игра од жанрот «Стелт-акција» во која моментумот и моменталниот напад на други игри со главна улога на војската им отстапуваат Стелт доминација да стане вистински нинџа атентатор.

Вклучува навистина „неверојатни“ трикови за многумина, на пример, можете да манипулирате со сенките да ви се прикрадат на вас или вашите непријатели, да повикате змеј да ги проголта или да се телепортирате на кратки растојанија за да го нападнете вашиот ривал.

Можете купи Арагами на платформата Стрим за 19,99 евра.

арагами


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.