4 нови награди за Тед Ласо од Здружението на критичари во Холивуд

Тед Ласо

Кога Епл размислуваше да создаде серија за ликот Тед Ласо од рекламите на Ен -Би -Си, тие сигурно не го предвидоа огромниот успех што го имаше серијата, барем првата сезона, првата сезона која освои голем број цени, во практично сите номинации што ги има добиено.

Откако излезе втората сезона, наградите за оваа серија продолжуваат да доаѓаат. Овој пат тоа се наградите на Здружението на критичари на Холивуд. Овој натпревар додаде 4 нови награди на полиците на Apple TV +.

4 -те награди што ги освои серијата Тед Ласо соодветствуваат на следните категории.

  • Најдобра стриминг серија, комедија - „Тед Ласо“
  • Најдобар актер во серија за стриминг, комедија - asonејсон Судеикис - „Тед Ласо“
  • Најдобар актер во споредна улога во серија, комедија - Брет Голдштајн - „Тед Ласо“
  • Најдобра споредна женска улога во серија за стриминг, комедија - Хана Вадингем - „Тед Ласо“

Но, Тед Ласо не беше единствената серија што ја доби наградата од Здружението на критичари во Холивуд, дека Руперт Гринт ја доби и наградата за најдобар актер во споредна улога во драмската серија на Apple TV +служат.

Минатиот месец, Епл собра 35 номинации за наградата „Еми“ за време на наградата „Еми“, вклучително и историски 20 номинации за „Тед Ласо“, што ги собори рекордите со тоа што стана најноминирана хумористична серија оваа година и најноминирана комедија серија од историјата.

Втората сезона сега е достапна, следбениците на оваа фантастична серија ќе мора да се задоволат со уште една сезона, сезона која ќе биде последна, освен ако Apple не стави камион iMoney пред нивната куќа, како што тој хумористично изјави, во интервју за пред неколку месеци.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.