Mac App Store, App Store и iTunes пропаднаа вчера попладне

Корица на продавницата за апликации Mac

Вчера некои од вас ни рекоа дека Mac App Store не работи И иако е точно дека на почетокот се чинеше како проблем на ниво на корисник, се чини дека не беше. Рестартирањето во продавницата за апликации Mac, App Store, iTunes и другите услуги немаше ефект бидејќи се работеше за општ пад на системот.

Чудната работа во случајот е што не се чинеше дека сите корисници имаат проблеми со услугите и тоа веќе се случи со откажување на прелистувачот Safari, на пример. Она што е јасно е тоа тоа беше општо уривање на системот тоа во моментов е целосно решено.

Се чини дека овие денови Apple не се подобрува добро и од време на време има проблеми со своите услуги. Во овој случај станува збор за проблем што погодени во попладневните часови на ајra: Mac App Store, iTunes, Apple TV, iBooks Store, iTunes in the Cloud и iTunes Match. Глобална пресуда што влијаеше на сите, без оглед на земјата во која живеат, но не и на сите корисници.

-монитор за јаболка

Имаме неколку напорни денови во однос на услугите на Apple и тоа може да биде јасен показател дека се работи на подобрување на услугите, иако тоа подразбира паѓање на нив за некое време, или дека имаат некаков вид на дефект или грешка во нив што предизвикува падови од време на време. Како и да е, сè е решено и на веб-страницата на Apple каде ги следи услугите, денес сè е во ред. Очигледно Apple не излезе да објасни што се случило и се сомневаме дека тоа ќе го стори во следните неколку часа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.