500 милиони активни корисници на Телеграм

Телеграма MacOS

Следува апликацијата за телеграма рушење на рекорд на активни корисници И овие денови се чини дека предизвика голема возбуда со „проблемите со приватноста“ што ги доживуваат корисниците на другите апликации за пораки. Не е дека тие се проблеми како такви, едноставно правилата во врска со приватноста се променија и ова би ги вознемирило корисниците, затоа тие бараат алтернативи и како и секогаш има Телеграм за нив.

Во овој случај, апликацијата за пораки што многу корисници на soydemac.com ја користат веќе подолго време и за која имаме заедничка група со пријателите од actualityiphone.com е Телеграм, можете да се придружите на групата бесплатно и потполно бесплатно директно од оваа врска за покана, Не чекајте повеќе.

Телеграма достигнува 500 милиони активни корисници

Самата апликација им ги испрати на своите корисници вестите и исто така го додаде тоа Во текот на последните 72 часа, повеќе од 25 милиони корисници одлучија да влезат во вода и да користат Телеграм.

Ви благодарам! Овие пресвртници беа реализирани од корисници како вас кои ги поканија своите пријатели на Телеграм. Ако имате контакти кои се приклучиле на Телеграм во последните неколку дена, можете да ги пречекате користејќи некои уникатни карактеристики на Телеграм, како што се анимирани налепници или видео порака.

Драго ни е што алтернативите на вообичаените апликации се појавуваат и се успешни, во случај на Телеграм многу корисници го користат за неговите можности за употреба, а тоа е, нуди апликација за Mac, iPhone, Android и секако корисници на компјутер. Може да користите Телеграм од каде било и ова заедно со други предности е несомнено една од предностите на апликацијата за пораки. Апликација која сè уште е едноставно апликација за испраќање пораки, но додава опции за оние кои сакаат да „трескаат“ малку повеќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.