6-те најбескорисни и / или апсурдни апликации за iOS

Да господа! IPhone или iPad се навистина корисни уреди и тоа може да нè направи многу попродуктивни, меѓутоа, од време на време, ние исто така сакаме да мрзиме и да го поминуваме времето уживајќи во наједноставните. Токму за ова денес ви донесувам дел од нај апсурдни и бескорисни апликации ќе најдете на iOS. И јас ве предупредувам, има многу, многу апсурдни.

Држете го копчето

Е ви треба само еден прст бидејќи со оваа апликација единственото нешто што можете да направите е да го притиснете екранот и да се натпреварувате со корисници од целиот свет за да видите кој може да трае најдолго. Римејк на тоа загледување?

Држете го копчето (врска со AppStore)
Држете го копчетослободен

Стартувај пишам

Стартувај пишам ветува дека ќе ви каже кога е идеално време да го напуштите кино и да одите во тоалет без да пропуштите ништо од најважното од филмот. Можеби е корисно, но апсурдно како што е сам. Секој знае дека правилото за МЦФ е исполнето во кино, М значи „мочани“, Ц и Ф, погоди ги

iMedJelly

Оваа апликација ве информира дали има медузи на плажите, сепак работи само во Каталонија, Балеарските острови и, интересно, во Тунис. CSIC потроши многу пари на апликација која служи само на неколку, корисни за некои, навистина бескорисни за повеќето.

Тест за својата смрт

Само со внесување на некои параметри, како што се полот, возраста, но или висината, ќе можете да го знаете датумот на вашата смрт. Дали некој навистина верува во тоа? Ако е исправно, ќе умрам

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

iFrenchKiss

Дали мислите дека добро се бакнувате? iFrenchKiss ќе го потврди тоа или ќе ги стави нозете на земја.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Радар на духови

Дали слушате чудни звуци ноќе? Дали одеднаш се чувствувате ладно дома? Ghost Radar открива паранормални присуства околу вас, па кога одите сами на кино, ќе знаете дали навистина одите сами или со некого. Ако апликацијата е апсурдна, уште поапсурдно е она што тие го кажуваат на нивниот список за да го промовираат: „Нека не ве лажат имитации со слаб квалитет“. Каква вредност »

Ghost Radar Classic ™ (врска со AppStore)
Ghost Radar Classicслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.