64 GB може да замине во историјата на iPhone 13

iPhone 11 Pro

Еден од проблемите или поточно барањата на корисниците надвор од батеријата со поголема автономија во iPhone, е побарувачка за повеќе простор за складирањеНа Во оваа смисла, релативно неодамна беше дека Apple има минимален капацитет од 64 GB, но ако го зголеми на 128 GB во основниот модел, ќе биде одлично.

Најдобро од с, зголемувањето на капацитетот за складирање е нешто што на корисникот секогаш му се допаѓа и логично му дозволува да го направи без услуги за складирање облак (во некои случаи) или дури може да го направи спротивниот ефект, бидејќи вКолку повеќе простор, толку повеќе работи складираме и колку се поголеми резервните копии. 

Во iPhone 13 можевме да видиме почетна меморија од 128 GB до 1TB

Извештајот објавен од 9T05Mac за можното пристигнување на а Вселенски модел од 1 ТБ на iPhone 13 сугерира дека моделите на почетно ниво ќе започнат со 128 GB за аналитичарите. Во оваа смисла, морам лично да кажам дека би бил воодушевен од тоа, но прилично се двоумам да верувам додека не го видам ... Од друга страна, би било преголем скок од 64 на целата ТБ за моделот со повисока цена, но ниту тоа не би било чудно.

Она што е кажано неколку часа пред да започне официјалниот настан е дека ќе имаме iPhone 13 и iPhone 13 mini со 128, 256 и 512 GB, а потоа a iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max 128, 256, 512 GB и 1TB. Така, моделите на iPhone Pro ќе бидат оние што ќе ја додадат оваа опција за купување од 1TB простор. Утре оставаме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.