Adobe воведува 2018 верзии на елементи на Photoshop и елементи на премиера

Не можеме да кажеме дека последните месеци од годината немаме презентации на нови оперативни системи и програми. Во овој случај, Adobe го претстави Изданија од 2018 година на вашиот софтвер за почетници кога станува збор за уредување фотографии и уредување видео. Зборуваме за познаниците Фотошоп и Премиера, но во нејзината верзија Елементи. Ова презиме не треба да предизвикува програма со малку карактеристики, бидејќи за повеќето корисници, нивната содржина е повеќе од доволна. Почнувајќи од денес, можеме да ја преземеме нашата пробна верзија или да ја ажурираме вашата тековна верзија на Photoshop Elements и Premiere Elements.

Како што замислуваме, новините се многубројни во двете апликации. Што се однесува до Фотошоп, имаме оптимизација на класификацијата на библиотеката со слики, што го олеснува прегледувањето на фотографиите. Тие ги подобруваат опциите за класифицирање фотографии како што се: датум, личност, места и сл. Имаме автоматска класификација заснована на квалитетот на сликите, темата (природа, спорт, гастрономија, итн.) И лица, нешто слично на апликацијата „Луѓе на фотографиите“ на macOS.

Вклучени се и нови алатки за уредување: можеме да избереме делови од сликите за да примениме специфични корекции. Друга спектакуларна функција е можноста за „отворање“ на очите на луѓето кои биле овековечени со затворени очи (за ова, ни треба слична фотографија со субјектот со отворени очи).

Апликацијата може да ја користат дури и корисниците, почнувајќи од нула. Програмерите го знаат ова и вклучуваат водени активности. Меѓу нив имаме: брзо заменете позадина, додајте „уметнички“ ефекти или создадете двојна поза со вградување на една слика над друга.

Веста за уредникот на видеото, Премиерни елементи, фокусирајте се на оптимизација на класификацијата на видеото: постојат неколку начини да ги нарачате, вклучувајќи управување со ознаки, нешто слично на FCP X. Повторно ќе видиме волшебници за: замрзнување на сликата, додавање анимирани наслови, создавање ефекти на отскокнување, исправување на видеа снимени со спортски камери или дури објавуваат кратки видеа на социјалните мрежи. Доколку сакате да ги знаете сите новости, кои се многу, можете да пристапите на следниот линк.

Photoshop Elements и Premiere Elements се достапни за вашите празнење на страницата Adobe. Цената на секоја програма е 100,43 €, а во случај на ажурирање 82,28 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.