Adobe Flash Player сега има достапна верзија 19.0.0.185 за Mac

флеш-плеер

Од минатиот август немавме нова верзија на Adobe Flash Player и вчера беше објавена новата верзија на приклучокот за инсталирање на мојот Mac. Во овој случај, како и во претходните верзии, новата верзија 19.0.0.185 додава подобрувања во безбедноста и стабилноста на алатката. Подобрувањата, исто така, се фокусираат на 3Д перформансите на играта и содржината, додаваат подобрувања на ефикасноста и компатибилноста на видеото, а исто така имаме и нови API за подобрување на искуството со прелистување на корисникот.

Во прилог на имплементираните подобрувања во однос на безбедноста на приклучокот и другите корекции, оваа верзија исто така вклучува нови напредни опции и за ова тие ни покажуваат директна врска кога ажурираме за да погледнеме. Во суштина, ова се некои подобрувања во напредниот таб:

флеш-плеер-2

Останатото е исто и очигледно препорачуваме инсталација што е можно поскоро на оваа нова верзија на вашиот Mac.

флеш-плеер-1

Овие ажурирања обично се појавуваат автоматски на нашиот Mac преку скокачки прозорец што предупредува на новата достапна верзија, но секогаш можете да пристапите од Преференци на системот и кликнете на икона за блиц, потоа одете на горниот таб Напредно, Во него ќе го видите делот за ажурирања во кој се појавува верзијата што сте ја инсталирале на вашата машина. Исто така, може да се пристапи директно од веб-страницата на Adobe Flash Player, и проверете дали ја имаме инсталирано најновата достапна верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.