Грешката на Adobe Creative Cloud во фонтовите за вчитување на macOS Monterey, има решение

Ажурирања на Adobe. Премиер и после ефекти

Многу корисници кои ги надградиле своите Mac на macOS Monterey и ја користат услугата Adobe Creative Cloud доживеале проблеми со вчитување на одредени фонтови. Но, добрата вест е тоа има решение за оваа грешка и еве ние ќе ви кажеме кое е решението за тоа. Не го пропуштај.

Како што се повеќе луѓе се надградуваат на macOS Монтереј, затоа што го избрале или затоа што ги земаат новите Apple Silicon лаптопи, некои корисници на Adobe Creative Cloud наидуваат на грешка во некои извори што може да биде многу фрустрирачко. Со овој проблем, кога се обидувате да управувате со фонтови, Верзијата на Adobe виси на „Поставување на фонтови на Adobe“.

Решението за овој проблем е пронајдено на форумот на заедницата на Adobe, како може да биде поинаку. Во овој линк, еден од вашите корисници, најде решение откако проба многу опции. Но, сега можеме да ви ги зачуваме сите обиди/грешки што ги претрпел овој корисник со извршување на овие чекори:

 • Погрижете се за вашата врска WiFi / Интернет работи
 • Одјавете се и повторно влезете во Adobe Creative Cloud
 • Стартувај го Adobe Uninstaller и избираме Поправка наместо Деинсталирај
 • Ако поправката не работи, мора деинсталирајте ги апликациите од Adobe на macOS и повторно инсталирајте ги

Сепак, можеби нема да се реши, но можеме да го направиме следново:

 • Користете ја алатката Adobe Creative Cloud Cleaner за да стигнете до скриената алатка на Креативно отстранување на облакот

Има посебна алатка претходно поврзана со алатката „Adobe Remover“, која работи поинаку од алатката за поправка или чистење. Во суштина, алатката Remover ги отстранува сите датотеки на Adobe на Mac. Алатката за поправка или чистење не влијае.

Се надеваме дека ви заштедивме време и овие решенија работат за вас, барем додека официјално не го поправат тоа без да мора да одите толку многу заобиколувања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.