Дали AirPods 2 ќе ја има истата автономија?

Оригинални Apple AirPods

Веќе сме во втората недела од октомври и не знаеме дали Apple има планирано уште една презентација на производи, овој пат, поврзана со Mac и можна AirPods 2. Биди така, Она што сакам да го рефлектирам во овој напис е една од новините што би можела да ги донесе новиот AirPods 2. 

Карактеристиката што сакам да ја коментирам е можната нова автономија што би ја имала AirPods од втората генерација. Оваа одлика е нешто што Apple ќе мораше да го земе предвид И, тоа е дека на пазарот полн со опции, тоа е една од работите што корисниците ќе ја погледнат со лупа.

Сегашната автономија на AirPods не е дека е лоша, но не е и добра како што може да биде. Што се однесува до начинот на управување со енергијата, AirPods од првата генерација го прави тоа исклучително, а тоа е дека иако во првите моменти батеријата на футролата беше потрошена од дефект на фирмверот, време подоцна оние на Купертино го модифицираа режимот што работи и моментално кога ја полните случајот AirPods, тие претрпуваат празнење на батеријата во случај да не ги користиме долго време.

Што се однесува до тековното време, имаме Airpods еднаш отстранети од куќиштето, имаме автономија до 5 часа и можност да продолжиме да ги надополнуваме до автономија до 24 часа, сè додека ги оставиме во случајот за потребното време. 

Затоа, сите што имаме AirPods од прва генерација, очекуваме обновени слушалки со навистина прифатливи подобрувања и со подобрена автономија и тоа е доколку новите слушалки ќе искористат нов микропроцесор со поголема потрошувачка на енергија, се очекува дека автономијата можеше да се спушти Што ќе стори Apple во врска со ова?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.