Apple ги ажурира Logic Pro X и MainStage

логика-про-х

Apple издава нови верзии на Logic Pro X 10.2 и MainStage 3.2 со забележителна новина за додавање поддршка на добро познатиот синтисајзер за лого на камили, стекнат пред една година од компанијата Купертино, Alchemy Camel Audio. Но, покрај оваа поддршка, таа ги коригира и малите проблеми со стабилноста и дефектите на претходната верзија.

Двете апликации сега се интегрираат Ознаки во однос на достапните функцииНајсовремени модули за синтисајзер со разни генератори на звук, над 3000 мемории за сите видови електронска музика (танц, хип хоп, рок и саундтрак) вграден претходно поставен прелистувач за брзо пребарување со клучен збор за вистинските звуци, прави компатибилен е со новата технологија Force Touch додадена на Macbooks, додава повеќе од 1.000 нови јамки со различни инструменти и многу повеќе.

логика-про

Ова се другите вести што се додаваат во описот на апликациите во продавницата Mac:

 •  Контролите на изведба, како што е Transform Pad, го олеснуваат истражувањето и преобликувањето на звуците
 • Способност да комбинирате до четири синтетички модули за да создадете сложени повеќеслојни звуци
 • Виртуелни аналогни осцилатори кои совршено ги пресоздаваат иконите звуци на синтисајзерот
 • Широк избор на моделирани филтри за аналогни и специјални ефекти за производство на звуци од класичен карактер и тонска комплексност
 • Во живо, динамично создавање инструменти со над сто извори на модулација, вклучително и флексибилни LFO, AHDSR и MSEG пликови и секвенци за чекор
 • Нови начини на манипулирање и комбинирање примероци со употреба на колекција на алатки за варијација и ресинтеза
 • Увоз на EXS24 инструменти или креирање нови инструменти со употреба на сеопфатен пакет на функции на примероци
 • Способност да се применат независни аргегијатори на секој од четирите извори на звук за да се трансформираат едноставните акорди во елаборатни перформанси
 • Вградена банка за ефекти со ревербет, модулација, одложување, компресија и широк спектар на ефекти на изобличување
 • Нови паметни контроли со јазичиња Transform Pad и X / Y Pad за алхемиски инструменти
 • Можност за споделување содржина директно на Apple Music Connect
 • Создавање икони за сопствени песни од датотеки со слики
 • Подобра компатибилност за синхронизација со надворешни MIDI уреди благодарение на проширените опции за MIDI часовник

Двете апликации се достапни за преземање од Mac App Store и се сеќаваме дека ако поради некоја причина овие нови верзии не се појават на Mac, можете да пристапите до нив од самата Mac App Store> Ажурирања или од менито на  App Чувајте


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.