Apple го зголемува бесплатниот пробен период на своите апликации „Pro“ на 90 дена поради затворањето

Final Cut Pro Х

Звучи како одлична идеја за мене. Без разлика дали сте студент и сакате да продолжите да вежбате дома, како професионалец кој сака да ги испроба креативните студиски апликации на „Епл“ или обичен fanубител на видео или музика кој сака да игра да биде вистински професионална.

За жал, во овие денови на затворање дома имаме многу време за да можеме да седиме на компјутер. „Епл“ штотуку објави дека 90 дена можеме да користиме тотално бесплатно Final Cut Pro X и Logic Pro X. Затоа, преземете ги, ставете неколку добри слушалки и збркајте се.

Само пред една недела објавено што можете да го пробате Пакет за афинитет 90 дена, искористувајќи го моментот дека живееме ограничени од среќниот коронавирус. Добра можност е да пробате апликации кои не се баш ефтини три месеци или да можете да ги користите дома ако сте кажале само софтвер на вашата работна или училишна компјутер, ако сте студент.

Apple скокна на опсегот и штотуку објави дека нуди можност и за користење на неговиот професионални креативни апликации: Final Cut Pro X и Logic Pro X.

Компанијата го објави тоа денес тврдејќи дека тоа го прави за да им помогне на креативните корисници на Mac, а особено на корисниците на Mac. студенти кои создаваат и учат во нови средини.

Професионалниот уредник за аудио Логика Про X чини 229,99 евра и видеото,  Final Cut Pro Х 329,99 евра. Тестот за време на 90 дена од втората е веќе оперативна на веб-страницата на Apple, а за неколку дена истото може да се направи со Logic Pro X.

Вие сте предупредени за цените, кои ефтини не се. Значи, ако уживате во нив во текот на овие 90 дена и тогаш сакате да продолжите да ги користите како вистински професионалец, нема да имате друг избор освен да го гребете џебот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.