Apple го објави Safari Technology Preview 128

Преглед на технологија за Safari

Компанијата Купертино штотуку ја лансираше новата верзија на експерименталниот прелистувач Safari Technology Preview 128 и корегира некои грешки откриени во претходната верзија лансирани пред две недели како додаток додадете промени во дизајнот во лентата со задачи на прелистувачот.

Новото ажурирање на Safari Technology Preview е достапна за сите корисници кои ја имаат инсталирано претходната верзија Значи, ако сте еден од оние кои веќе ја имале претходната верзија на прелистувачот, можете да ажурирате на ова, 128.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.