Apple го објави Safari Technology Preview 137

Преглед на технологија за Safari

Новата верзија на експерименталниот прелистувач Safari Technology Preview, во овој случај достигнува 137. Во оваа нова верзија се додадени подобрувања на нејзината стабилност и функционалност и, како и обично, се коригираат грешките откриени во верзијата објавена пред околу две години. недели . Safari Technology Preview верзијата 135 дојде со поддршка за анимации за лизгање 120 Hz, што директно нуди многу понепречено лизгање при прелистување веб-страници со сите моделите од новата палета на MacBook Pro за 2021 година.

Ова е независен и потполно бесплатен прелистувач Може да го користат сите со Mac, колку повеќе корисници го пробаат овој прелистувач, толку повеќе повратни информации Apple добива за да открие грешки и да ги примени потребните корекции. Apple е навистина инцизивен со овој тест прелистувач и на секои две недели имаме нова верзија на располагање. Се чини дека малите промени и подобрувања спроведени во секоја од верзиите го подобруваат прелистувачот.

Исто така, како што секогаш се сеќаваме во ажурирањата што пристигнуваат за Safari Technology Preview, тоа е да го инсталирате прелистувачот не е потребно да имате сметка за развивач или слично, Секој може бесплатно да го преземе за да се обиде на Mac. Сè што треба да сториме е да пристапиме до веб-страницата на програмерите и да ја преземеме најновата достапна верзија на Преглед на технологија за Safari. Колку повеќе корисници го пробуваат овој прелистувач, толку повеќе Apple добива повратни информации за да открие грешки и да ги примени потребните корекции во следните верзии на официјалниот прелистувач што сите Mac го имаат инсталирано стандардно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)