Apple одговара на сомнежите во врска со затворањето на своите продавници.

Епл Ковид-19

Со кризата со коронавируси, многу компании „поттикнуваат раменици“ за да ја олеснат оваа неопходна пауза за другите. Apple веќе презеде неколку чекори за да спречи ширење на заразата од коронавирус. Еден од нив, беше да ги затвори продавниците низ целиот свет, освен оние во Кина, кои повторно се отворија по проблематично време. Корисниците си поставуваат неколку прашања на кои сигурно одговорила американската компанија. Што е со периодот на враќање?. Ако имам уред под поправка, дали ќе го имам на предвидениот датум? Одговорени се овие прашања и други.

Apple одговара на прашањата на корисниците. Особено во однос на враќањето на вашите производи

Apple собра добар број одговори на прашањата што корисниците си ги поставуваат како резултат на одлуката за затворање на продавниците како резултат на глобалната пандемија на COVID-19. Меѓу овие прашања ги наоѓаме оние од оние корисници кои имаат опрема што чека да се поправи или оние од оние кои стекнале една и сакаат да ја вратат.

Во оваа ситуација, можеме да одиме во делот за најчесто поставувани прашања што го има Apple на својата веб-страница, за да разјасниме какви било сомнежи. Ние веќе предвидуваме дека ако станува збор за кој било од оние два случаи што ги споменавме, американската компанија го олеснува тоа до корисниците.

Ако чекате поправка на уредот, Apple ќе ве извести кога е подготвена за наплата. На ист начин ќе се продолжи ако она што го сакате е да покренете барање за поправка. Се разбира, мора да го започнете од веб-страницата.

Сега, ако ситуацијата во која се наоѓате е дека не сте убедени дека ќе го задржите производот што го купивте пред помалку од 15 дена, Apple утврди дека периодот на враќање е прекинат додека продавниците не се отворат повторно. Од тој момент се дава период до најмногу 14 дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.