Apple го тестира чипот M3 Pro во моќен нов MacBook Pro

MacBook Air и MacBook Pro

Гласините покажаа дека на следниот WWDC Apple би можел да претстави нови уреди. Иако се работи за програмерска конференција и она што се очекува е претежно софтвер, не е чудно што може да се претстават нови терминали и не би било првпат тоа да се случи. Можеби мислите дека ќе бидат претставени новиот MacBook Air и веројатно Mac Pro, но никој не размислуваше за нов MacBook Pro со чипот М3. Но, така мисли еден од најдобрите аналитичари во бизнисот.

Ако сте редовен во Apple и на овој блог, ќе знаете дека еден од најголемите аналитичари таму е писателот на Blommberg кој поседува сопствен онлајн билтен т.н. Вклучување. Зборуваме Марк Гурман и токму тој посочи дека е веројатно Apple да претстави нов MacBook Pro со нов M3 чип на овој WWDC. Бидејќи според нивните извори, Apple би го тестирал тој нов чип во тој модел на компјутер, но и со импресивни карактеристики.

Овој нов чип ќе се тестира во MacBook Pro со 12 јадра на процесорот и не помалку од 18 графички јадра. Тоа би значело дека ќе биде лансиран најмоќниот MacBook Pro досега и со новиот M3 Pro кој ветува дека ќе биде многу поефикасен од постоечките досега. Секако, Гурман вели дека тоа ќе биде објавено, но додека не видиме да се оствари ќе поминат многу месеци. Мора да имаме на ум дека прво мора да го видиме лансирањето на најосновните М3 чипови и распоредени во други терминали. Понатаму, извештаите укажуваат на тоа производството на тој нов производ нема да започне до крајот на оваа година. 

Тоа е неверојатна вест, сигурно, но она што ќе го видиме на WWDC исто така се очекува да биде неверојатно, особено тоа 15-инчен MacBook Air кој се очекува да биде претставен и пуштен во блиска иднина. Да со М2.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.