Apple започнува со преглед на апликациите за програмери за iOS 9 и OS X El Capitan

 

Апликации на Apple- osx el capitan-ios 9-0

Преку Центарот за развој на Apple, компанијата веќе откри дека програмерите сега можат да започнат да ги доставуваат своите апликации креирани на Xcode 7 GM за вашиот преглед и последователно одобрување, и на тој начин да може да работи на различните градба на iOS 9 и OS X 10.11 El Capitan и WatchOS 2.

Покрај ова соопштение на мрежата, тој исто така испрати е-пошта во која ги известува за да можат да ги презентираат своите апликации. Да се ​​потсетиме дека и iOS 9 и WatchOS 2 ќе го направат својот изглед следната среда 16 септември. Од друга страна, OS X El Capitan ќе го стори истото на 30 септември.

 

Апликации на Apple- osx el capitan-ios 9-1

Во оваа е-пошта можете да прочитате:

Следните верзии на watchOS, iOS и OS X наскоро ќе бидат во рацете на стотици милиони клиенти ширум светот. Осигурете се дека вашите апликации се оптимизирани за нови возбудливи одлики што сега се достапни за овие платформи.

За да ги подготвите и изградите вашите апликации користејќи Xcode 7, ќе мора да го сторите тоа врз основа на ГМ-верзиите на iOS 9, OS X El Capitan и watchOS 2. Прочитајте ги упатствата за преглед на апликациите што користат TestFlight и со тоа добијте претходна повратна информација пред презентирање на наведената апликација во App Store.

Веста доаѓа само неколку дена откако Apple ги објави златните главни верзии и на iOS 9 и на OS X 10.11 El Capitan оваа среда. Овие верзии го претставуваат последниот чекор во бета-тестирањето на софтверот пред јавно објавување. На овој начин, малку по малку ќе видиме како ќе започнат да се повеќе апликации населете ја продавницата за апликации сè додека одделот посветен на прегледот на истиот го даде одобрувањето.

Затоа, ако сте развивач и веќе имате креирана апликација на овие нови системи, можете испратете го на Apple сега за да го објави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Исус Арјона Монталво dijo

  Десно, го преземам Xcode 7 GM, оваа недела ја ажурирам мојата апликација.
  Ви благодариме за информациите Мигел Анхел.