Apple издава ограничено издание Beats Studio Buds за да ја прослави азиската Нова година

Отчукувања

Азиските земји, како Кина или Јапонија, се управувани според лунарниот календар. И Apple сака да го прослави со лансирање на некои ограничени серии на своите производи. Еден од нив се Beats Studio Buds Лунарна година. Ограничено издание за прослава на годината на тигарот.

И за жителите на Јапонија, ќе има и повеќе изненадувања во однос на новото Година на тигарот. Првите 20.000 Јапонци кои ќе купат iPhone на 2 0 3 јануари ќе добијат бесплатен екран AirTag испечатен со тигар и разни други промоции во форма на подарок картичка.

Apple вчера објави дека планира да лансира ограничена серија слушалки Beats Studio Buds наречена „Лунарна година“ за да го прослави влегувањето на новата година на тигарот во азиските земји кои се регулирани со лунарниот календар. Се од црвена боја, со златни риги како кожа на тигар.

Како што објаснуваат од самата компанија, тие ќе бидат достапни од Јануари 1 2022. Сè уште не ја поставиле цената, но како што често се случува со другите ограничени сериски изданија на слушалки Beats, цената ќе биде иста како и стандардните Beats Studio Buds, 149,95 евра во Apple Store.

Јапонците имаат среќа

AirTag Тигар

Јапонците кои ќе купат iPhone на 2 јануари ќе го добијат овој Tiger AirTag како подарок.

Јапонија е уште една од земјите кои се водат според лунарниот календар, а 2022 година ја слават и со Годината на тигарот. Apple произведе ново ограничено издание AirTags со специјален знак за емотикони Тигар, отпечатен на екранот на задната страна. За да имаат еден од овие AirTag, Јапонците ќе мора да купат iPhone 12, iPhone 12 mini или iPhone SE на 2 или 3 јануари во таа земја. првите 20.000 нарачки, ќе ги добијат наведените AirTag del Tigre како подарок.

Јапонците ќе имаат и а промотивна кампања да ја прослават Новата година на тигарот. Оваа понуда вклучува картичка за подарок на Apple во различни износи во зависност од купениот производ. Ако купите iPhone 12, 12 mini или SE, ќе добиете картичка од 6.000 јени. Ако купите AirPods, AirPods Pro или AirPods Max, можете да добиете картичка во вредност до 9.000 јени. Apple Watch Series 3 или SE може да ви набави картичка во вредност од 6.000 јени. Најновите Apple iPad Pro може да ви добијат подарок картичка во вредност од 12.000 јени.

Apple исто така нуди а честитка до 24.000 јени со купување на одредени Mac. Исто така, постојат картички за подароци со различни количини во зависност од тоа дали купувате Apple TV, слушалки или други видови уреди на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)