Apple може да ги пушти своите слушалки на уво оваа година

јаболковни супраурали

Ако сè оди како што треба, оваа година „Епл“ би можел да го исценира сосема нови слушалки. Но, ние не зборуваме за било кој. Се повикуваме на новите супраурали. Што значи ова? Во основа, Apple планира целосно да влезе во музичкиот сектор. Секоја компанија во овој сектор, која произведува слушалки, знае дека оние од овие модели се оние кои можат да дадат најдобар квалитет на звукот и аудио.

Доколку глобалната пандемија не го спречи тоа, на улиците ќе видиме нови супраурали на Apple

AirPods беа револуција на пазарот, толку многу што беа копирани рекламирано и сега секоја компанија има свои. Сепак, на пазарот на слушалки за уши (оние што го покриваат целото уво) има голема побарувачка и се осмелувам да кажам дека малку може да се иновира.

Сепак, тој планира да лансира модел оваа година, кој се надеваме дека е исто толку иновативен како што беа AirPods. Логично се очекува да ги имаат Поништување на бучава, бидејќи ако Apple е во можност да го вклучи во мал простор како AirPods Pro и со повеќе од прифатлив квалитет, логично е да се мисли дека во поголема големина може да се вгради супериорна технологија.

Вчера ви рековме дека можете за продажба на новите Powerbeats и денес ги знаеме овие нови вести за новите слушалки. Ние исто така рековме дека тие беа за различни слоеви или кориснички секториЗатоа, продажбата на некои не подразбира одложување или откажување на другите.

Се вели дека новите супраурали ќе имаат две верзии: поспортски, со полесни материјали кои дишат подобро, и поелегантен и „премиум“, изработен со нешто слично на кожата. Се разбира, се чини дека и во дизајнот ќе биде инспириран од минати времиња или од ретро, ​​но модуларен, така што корисникот може да ја персонализира неговата употреба.

Ќе видиме ако се реализира оваа нова гласина и секако, овој проклет вирус, ќе ни овозможи да ги повториме нашите секојдневни и рутински животи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.