Apple би можел да лансира 12,9-инчен iPad Pro со мини LED екран кон крајот на оваа година

iPad Pro 2020

Многумина се корисници кои редовно ги обновуваат своите стар уреди, за најновиот модел што Apple го лансира на пазарот. Сепак, по повод, промената навистина не вреди, како што е случајот со Apple Watch Series 5 и iPad Pro што беше претставен пред неколку дена. Во случај на iPad Pro, се очекуваше дека дисплејот е мини ЛЕД.

Промените помеѓу iPad Pro 2018 и iPad Pro 2020 тие се незабележителни и не го оправдуваат нејзиното обновување. Промена на екранот ако беше, нов екран што може да дојде во нов модел што Apple би можел да го лансира во наредните месеци, според Digitimes.

Прво и најважно. Средниот Digitimes нема висока стапка на удар во своите предвидувања, затоа би било потребно да се земат со зрно сол, веста во која се наведува дека Apple може да лансира нов iPad Pro со мини LED екран, и покрај тоа што беше лансиран пред неколку дена, што би било логично обновување на iPad Pro 12,9 и 11 инчи.

Многумина се гласини дека Епл работи така што лiPad Pro користи дисплеи со осветлување, мини LED диоди, но дека тие нудат повисок квалитет од LCD традициите, како и поживописни бои и слични на оние што можеме да ги најдеме во OLED панелите што Apple во моментов ги спроведува на iPhone.

Овој тип на екрани, не само што ќе стигне до iPad, бидејќи Apple работи и на имплементација на оваа технологија за приказ во други уреди. Минг-Чи Куо во различни прилики изјави дека Епл планирал да лансира нов 12,9-инчен iPad Pro со мини ЛЕД-екран, иако во моментов нема да има смисла по лансирањето на новата генерација. Овој аналитичар обично има голема стапка на успех во своите предвидувања, но овој пат, можеше да погреши.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.