Apple го објави Safari Technology Preview 139 со поправени грешки

Преглед на технологија за Safari

Претходната верзија на експерименталниот прелистувач Преглед на технологија за Safari Пристигна пред само една недела, сега компанијата од Купертино лансира нова негова верзија за сите корисници. Ова е верзија 139 и додава неколку откриени поправени грешки.

Нема премногу промени во овој поглед кога ќе се фокусираме на деталите на оваа нова верзија. Она што е јасно е дека овој експериментален прелистувач кој Apple првпат беше претставен во март 2016 година продолжува да дава нови верзии на секои две недели, во овој случај по една недела од претходната верзија.

Подобрувањата имплементирани во овој прелистувач доаѓаат истовремено со лансирањето на новата верзија на оперативен систем macOS Монтереј објавен пред неколку часа од Apple, па неколку од нив одат директно на нивната оптимизација.

Верзијата на Safari Technology Preview ја додава новата оптимизирана лента со јазичиња со поддршка за неколку групи јазичиња, подобрата организација на овие или подобрената поддршка за веб-екстензии на Safari се неколку од новитетите кои се додаваат на официјалниот прелистувач и кои се користат за подобрување на овој експериментален прелистувач. Ова е независен и потполно бесплатен прелистувач што секој што сака и има Mac може да го користи, колку повеќе корисници го пробуваат овој прелистувач, толку повеќе Apple има повратни информации за да открие грешки во прелистувачот и да ги примени потребните корекции.

Исто така, како што рековме претходно, да го користите не е потребна сметка за програмер и секој може да го преземе преземањето, само треба да пристапите до веб-страницата на развивачот и да преземете Преглед на технологија за SafariLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.