Apple објави три нови соопштенија за музика на Apple

јаболко-музика

Apple денес објави серија од три Епл Музика Тие се фокусираат првенствено на тоа како услугата може да им помогне на своите корисници да откријат други уметници. Првиот оглас е долг една минута и ги истакнува главните моменти споделена мотивација на Apple при креирање на својата услуга Apple Music со соработка на низа уметници и тоа завршува со слоганот „Сите уметници што ги сакате или ќе ги сакате. Сè на едно место “.

Музиката никогаш немала поважно место во нашите животи. Пристапот до скоро целата музика што е достапна на светот сега е во наша моќ и сепак треба да има место каде што уметниците и обожавателите ќе можат да се откриваат едни со други. Искуството се споделува од плејлисти до нови изданија и ова понатаму го водат луѓето кои тие живеат и ја дишат музиката. Место што ги носи уметниците што ги сакате, како и уметниците што ќе ги сакате. Овој вид на страница ќе биде прилично голема. И во суштина тоа е она што ние сакавме да го сториме со Apple Music.

http://www.youtube.com/watch?v=RrM6rJ9JPqULos otros dos anuncios están más centrados en dos artista, cada uno de una duración de 30 segundos, uno би бил фокусиран на Bayејмс Беј, а вториот со Киго.http: //www.youtube.com/watch? v = 6EiQZ1yLY0k Како и во рекламата „Откривање“, најавите за изведувачи се создадени во црно-бело и тие завршуваат со овој нов слоган, меѓутоа не вклучуваат гласовно надминување на наведените уметници кои се фокусираат само на нивната музика и потоа накратко поставуваат претстава за нивниот простор на Apple Music со избрана опција Поврзете се.http: //www.youtube.com/watch? v = PXFdspRt3PU


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.