Apple официјално го издава OS X El Capitan 10.11

OS X 10.11.1-El capitan-бета-0

Преземањето OS X El Capitan е сега достапно за сите корисници на Mac. Ова преземање е потполно бесплатна и можеме да пристапиме директно до неа од продавницата за апликации Mac. По неговото претставување поминаа неколку месеци и конечно е достапно за секого. Ги видовме и прегледавме новитетите на OS X El Capitan во текот на овие денови во Јас сум од Mac и ќе продолжиме да ги гледаме во следните денови.

Веќе имаме упатство за тоа како извршете чиста инсталација на новиот оперативен систем. Ова упатство се базира на алатката DiskMaker X и USB или SD картичка од 8 GB е многу лесна за следење и ќе ја постигнеме крајната цел да имаме чиста инсталација.

OS X El Capitan е континуиран оперативен систем кој малку менува за интерфејсот на претходниот OS X Yosemite, но ги подобрува неговите перформанси и стабилност. Засега се чини дека нема многу проблеми со преземањето, но можно е да е малку побавно од вообичаеното поради големиот прилив на корисници кои се обидуваат да го извршат преземањето, трпение.

Ако имате какви било прашања, не двоумете се да го прашате тимот на Соја де Мек или преку социјалните мрежи Фејсбук, Твитер, Гугл + или преку самата веб-страница, ние со задоволство ќе помогнеме што е можно повеќе за инсталацијата да биде успешна , без разлика дали сте од оние што ќе направите чиста инсталација или оние што ќе се ажурираат директно на OS X Yosemite.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јаисанлан dijo

  во моментот ништо

 2.   Мигел на Неира dijo

  Колку тежи преземањето ..?

  1.    Раул Рохас dijo

   6 GB

   1.    ефрен dijo

    Раул, можеш ли да ми кажеш колку точно тежи овој систем, за да бидам сигурен дека добро преземав, затоа што морав да направам прекини, благодарам

  2.    Вила Гам dijo

   6.08 G

 3.   Хозе Фко Каст dijo

  Пафф Јас сеуште абодирам со 56-те кабалоа, ќе ми требаат 15 дена

 4.   iKorum dijo

  Малку по малку ќе се симне, велам ... јук

 5.   Марио Мартин dijo

  при инсталирање на ажурирањето од 10.9 дава грешка и не ја завршува инсталацијата

 6.   Смарагд dijo

  Инсталацијата не заврши. Тој ги задржа јаболкото и лентата за напредок скоро до крај, но не ги заврши. Што можам да направам?

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Здраво Есмералда, дали го заврши процесот на крајот?

   Со почит

   1.    Смарагд dijo

    Па, морав малку да трескам, влегувајќи во режим за обновување и алатка за диск (избришете го целиот диск) и што знам ... Сега успеав повторно да го преземам и се чини дека е инсталиран. Seeе видиме ... beе пријавам загуба на време со овој список.

 7.   Смарагд dijo

  Успеав да го инсталирам, но сега тој не го препознава надворешниот диск каде ја имам резервната копија. Уфффф каков кошмар

 8.   Смарагд dijo

  Па, на крајот успеав. Избришете го целиот диск! Ајде, беше многу чисто. Направив документи со машината Time и сега ќе ги инсталирам апликациите што ми требаат. А ролна, но што ќе правиме.