Apple планира да отвори центар за помош на програмери во Париз

Според вестите од различни медиуми со признат престиж во Франција, Apple би размислувал да отвори центар за помош на програмери во специјализиран технолошки центар во Париз. Тоа е модел применет од Apple, како инкубатор на апликации и секако, на идните развивачи. Компанијата им става на располагање на учесниците мал тим, што поттикнува креирање и валидација на апликациите. Оваа акција се вклопува во моделот на Apple: компанијата создава тимови, за програмерите да го полнат со содржина. Apple ви става на располагање човечки капитал и средства за да постигнете иновативни апликации на пазарот.

Оваа стратегија не е нова за Apple. Минатата година започна центар за обука за професионалци од која било област за зајакнување на нивните кариери со дизајнирање апликации. Иако во помал обем, ова е стратегијата на Apple за центарот за развој на Париз. Малку детали сè уште се познати во врска со дефинитивната структура што ќе ја има овој центар за обука на „Епл“.

Сепак, знаеме детали за зградата. Тоа ќе биде центар познат како Станица Ф.. Простор беше отворен во јуни минатата година, кој има 34.000 квадратни метри. Центарот има заеднички простор за компаниите со раст на Фејсбук, Амазон, Мајкрософт, Убисофт или Зендеск. Овие простори се „гнезда“ на Стартап, со заеднички простор за соработка и да ги презентираат своите предлози. До овие области има до 100 апартмани распоредени над трите кули на комплексот.

Идејата доаѓа од милијардерот кој инвестираше во проектот, откако му го претстави на директорот на програмата Мајкрософт Роксана Варза. Објектот се одвива во старо железничко депо. Инвеститорот одлучи да ја почитува зградата. Овој модел се совпаѓа со другите локации на Apple, каде што има контраст на традиционалното, со најновите иновации.

Веста излегува токму денот Извршниот директор на Apple го посетува францускиот премиер и различните добавувачи на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.