Дали Apple погрешно ги издаде MacBook Air и iPad Pro на ист ден?

Тастатура IPad Pro

Мислењата за изданијата на Apple се секогаш таму, и позитивни и негативни. Во овој случај, компанијата Купертино започна на својата официјална веб-страница the нов iPad Pro, нов MacBook Air и нов Mac mini во клучен момент. Некои велат дека не било време и други велат да, она што е јасно е дека компанијата секогаш ги има на ум своите интереси и замислуваме дека ако ги започнале сега тоа е затоа што играло, дури и ако небото паѓа Ковидна криза -19.

Прашањето на сопственикот е она што многу корисници си го поставуваат себе си, а не заради здравствената криза, не, заради други причини. Дали Епл погрешно ги издаде MacBook Air и iPad Pro на ист ден? Па, се чини дека продажбата на MacBook Air не е толку силна како онаа на iPad Pro од повеќе од очигледни причини, а тоа е дека iPad Pro е фокусиран како производ може да замени MacBook Air и се чини дека овој народ го зема тоа по вистинска вредност.

Можеме да кажеме дека тие не се исти на кој било начин, дека macOS воопшто не е iPadOS, дека тежината е повеќе или помалку слична и многу други причини, но на крајот се чини дека Apple фрла камења на покривот со iPad Про кога ќе ги споредат директно со MacBook Air. Тие се различни производи за луѓе кои бараат повеќе или помалку исти, ова е заклучок дека многумина од нас дошле до тоа дека ги сакаме Macs и нивниот оперативен систем, но во исто време го гледаме iPad Pro како можна замена за MacBook или MacBook Air ... Како и да е, она што сакаме да го знаеме е вашето мислење, дали мислите дека Apple погреши лансирајќи ги двата тима истовремено? Дали мислите дека тоа ќе влијае на продажбата на Mac на негативен начин?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.