Apple продолжува да работи од дома на нови уреди

Apple го лансира HomePod

Во моментов скоро сите се работи од дома. Освен оние чија работа се смета за неопходна за јавните служби, другите продолжуваат да ги извршуваат своите должности во домот. Софтверските инженери и програмери на „Епл“ прават се што можат за да се осигурат дека сè е подготвени за презентација на нови уреди. Од она што се чини дека работи не само на нови Mac, туку и на HomePod и други.

Apple ги упатува своите работници да продолжат со развој на софтвер од дома

Поминаа неколку дена откако повеќето компании ги испратија своите работници дома да продолжат со нивната секојдневна работа од таму. Apple не беше помалку. Неговите развивачи на софтвер прават се што е во нивна моќ за да можат да се претстават нови уреди во јуни.

Без да има потврден датум во јуни, што ако има е-пошта на компанијата до своите работници, каде се потсетуваат на договорот за приватност што го потпишаа во нивниот ден и проектите на кои треба да се фокусираат:

Без разлика дали работите дома или во канцеларија, секогаш е од суштинско значење да се задржи доверливоста на која било работа. Додека работеше од далечина, користете ја истата грижа и секогаш безбедно чувајте доверливи предмети и документи кога не ги користите.

Според извештајот на Блумберг, лкомпанијата е работи на нови верзии од звучникот на HomePod, сет-боксот на Apple TV, MacBook Pro, буџетските iPads, Apple Watch и iMac до крајот на оваа година.

Неговата намера е да ги претстави овие нови уреди следниот јуни на конференцијата WWDC, која сè уште нема одреден датум и да биде првпат во целосно онлајн верзија, се чини дека има многу новости да им понуди на корисниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.