Apple финансиски ќе им помогне на индиските трговци на мало

Apple ќе им помогне на индиските трговци на мало

Епл уште еднаш започна нов економски проект за да им помогне на најзагрозените кои страдаат на посуров начин на оваа криза генерирана од коронавирусот. Уште еднаш Apple, не само што мисли на себе и сака сите оние кои работат со и за тоа, да го сторат тоа на најдобар можен начин. Во оваа прилика, Apple ќе помогне финансиски Индиски добавувачи на мало.

Индија, една од фетишките земји на „Епл“, нема да падне во немилост, благодарение на финансиската помош на нејзините добавувачи.

Здравствената криза генерирана од коронавирусот, како што многу пати кажавме, генерира друга економска криза. И двајцата не можат да се споредат, а помалку со луѓе кои умираат. Сепак, економска криза тоа може да доведе до сиромаштија и многу бизниси треба да се затворат.

Бизнис продажбата, во моментов, е мала. Но, една од земјите што страда најмногу е Индија. Таму имаат трговците на мало многу малку продажби сега, и Apple не сака да паднат од милост и сака кога ова ќе заврши, тие можат да продолжат во подножјето на кањонот.

Американската компанија поддржа околу 500 ексклузивни продавници за производи на „Епл“ во таа земја. Начинот да ги направите ќе биде простување на закупнината на просториите и платите на персоналот во продавницата за два месеци. Не станува збор за пари, веќе знаеме износот на готовина што му е достапен на бизнисот. Е прашање на поддршка на оние кои ги одржуваат своите деловни активности.

Вистината е дека мерките што Apple ги презема во оваа здравствена криза ќе ги дадат боите на другите компании кои поминуваат странично во оваа криза, но еј, ние се фокусираме на Apple. Ние не забораваме на милиони маски, заштитни екрани, Комплет за итни случаи за работниците во Кина ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.