„Епл“ ја лансира „Свеј“, нејзината нова реклама за одмор

Уште еднаш, компанијата Каснато јаболко објавува нова реклама. Во овој случај, ние ќе ви покажеме што тие подготвија за нивната божиќна најава. Не знаеме дали ова е единствената најава што ја подготвиле за претстојните празници, но она што ни е јасно со овој што ви го прикажуваме денес е дека iPhone X и AirPods се два производи кои сакаат да се истакнат.

Ако треба да кажеме кој производ е оној на кој рекламата дава поголем акцент, мора да кажеме дека тоа се Airpods, најмалите од семејството Епл кои постигнаа успех во продажбата и дека кога ги купувате се прашувате што правите без претходно да сте ги купиле. 

Ова е токму она што ни овозможува да го видиме видеото до кое имаат насловено нишање. Тоа е реклама во која една девојка извади од џеб прекрасен бел iPhone X за да може да слуша Apple Music преку од вашите сјајни AirPods. 

Кога девојчето ќе започне да слуша музика преку ова чудо на слушалките, сè околу неа се менува и таа почнува да ужива во паралелна реалност што се прекинува кога ќе налета на момче, кое откако ќе стави еден од своите AirPods, влегува во истиот паралелен свет дека била во.

Тоа е секако многу добар начин да ни кажете дека слушањето музика преку Airpods е како влегување во паралелен свет каде сè е убаво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберто Гереро dijo

    Многу убаво видео и многу смешно, многу ми се допадна, рекламите на Apple обично се многу добри.